MENU

Main

Biografia

Skład

Dyskografia

Teksty

Galeria

Beefy

Niewydane kawałki

Kontakt

Księga gości

Linki

DOWNLOAD

Muza

Teledyski

Tapety

Inne

ALBUMY


No javascript support


Biografia
Historia załogi z Cleveland zaczęła się w roku 1993 kiedy to Layzie, Krayzie, Wish, Bizzy i Flesh głodni i spłukani uzbierali trochę kasy na bilet do LA. Ich celem było biuro wytwórni Ruthless Records, dom legendarnego składu NWA. Chcieli złapać kontakt z Eazym. Nie udało się. Pojawiła się jednak nowa szansa na spotkanie z nim. Bonesi będąc w Los Angeles dowiedzieli się, że Eazy urządza koncert w ich rodzinnym mieście. Złożyli się na bilet powrotny do Cleveland. Tam dali występ za sceną dla Eazy'ego. Raper dał im szansę. Na ich pierwszym występie Krayzie potknął się o kabel od mikrofonu, a Wish zapomniał jednej z linijek tekstu z kawałka Thuggish Ruggish Bone. Pojechał wtedy ze zwrotki Bizzy'ego :). Po kilku tygodniach nagrali swoją pierwszą epkę "Creepin' On Ah Come Up". Znajdował  się na niej między innymi singiel "Thuggish Ruggish Bone" oraz kawałek "For Tha Love Of $". Płyta okryła się platyną. W 1994 roku płytka "E. 1999 Eternal" dostała się na sam szczyt listy albumów. Najlepszym kawałkiem z tej płyty był "Crossroads". Płytka okryła się podwójną platyną. Sam singiel był najszybciej idącym w górę na listach od czasów Beatlesów (kawałek "Can't Buy Me Love"). W 1997 roku otrzymali Nagrodę Grammy za "Najlepsze rapowe duo albo grupę" oraz Soul Train Music Award za "najlepsze video" - "Crossroads". Po licznych sukcesach skład założył własną wytwórniępod nazwą  Mo Thugs Records i wydał album "Mo Thugs Family Scriptures". Bonesi chcieli na nim przedstawić utalentowanych raperów, którzy tworzyli na scenie hiphopowej w Cleveland. członkowie grupy zaczęli wypuszczać swoje solowe produkcje. Ich kawałek "First Of Tha Month" przeszedł do klasyki zachodniego rapu. 

Początki grupy były ciężkie. Raperzy często byli głodni i spłukani. Layzie opowiada: "To było tak, że zaczynaliśmy od zera, prosto z ulicy." Wish dodaje: "Żyliśmy na ulicy walcząc o przetrwanie." Wtedy to Layzie i Wish (kuzyni) poznali Bizzy'ego i Krayzie'go. Dogadali się i stworzyli Band - Aid Boys. Cały czas zastanawiali się nad wyjątkowym flow, żeby stali się sławami rapu. Wish wyjaśnia tą sytuację tak: " Nasz styl powstał kiedy siedzieliśmy w naszym domu bez jedzenia, zrezygnowani i pisaliśmy. I w końcu doszliśmy do tego co prezentujemy". Krayzie dodaje: " wiedzieliśmy, że mamy coś innego. Nasza muzyka pochodzi z naszych serc.  Zawsze wiedzieliśmy, że jakoś nam się uda."  

Bonesi byli znani z ich pełnych mocnych tekstów pełnych przemocy i narkotyków. Tworzyli rap dla ulicy bo pochodzili z ulicy. " Do wszystkich grzecznych chłopców i dziewczynek z całego świata: Gówno, które mówimy jest dla ulicy, a nie dla Was żebyście to robili albo powtarzali". Potrafili oni jednak tworzyć kawałki przepełnione optymizmem takie jak "If I Could Teach The World". To właśnie z tego kawałka pochodzi powyższy cytat. Było to pewne przesłanie do dzieciaków z całego świata. 

"Wszystkie nasze albumy mają w sobie coś z ciemnej strony życia...", " Ta ciemna strona jest przypomnieniem jak kiedyś żyliśmy. Wtedy każdy dzień i każda noc była przepełniona ciemnością. Teraz to się zmieniło" mówi Krayzie. 

Layzie pytany o sławę odpowiada: " W moich najlepszych snach nie marzyłem o gównie jakie jest teraz. Sława, fajnie jest być sławnym, ale niektórym ludziom sława wymyka się z pod kontroli. Przyjmuję to jakby sam Bóg ustawił nas na pierwszej linii z jakiegoś powodu."

 

SONDA
Kogo ze składu lubisz najbardziej ?

Bizzy
Krayzie
Layzie
Flesh
Wish

STATS